علت بیماری مازوخیسم و نحوه درمان آن

3 سال پیش
علت بیماری مازوخیسم
   

علت بیماری مازوخیسم در واقع مخالف سادیسم (آزار دیگری) است. یک فرد سادیسم لذت را از آزار و اذیت دیگران به دست می آورد، اما شخصی که مازوخیسم دارد از اذیت خود لذت می برد.

کلمات کلیدی( بیماری مازوخیسم |علت بیماری مازوخیسم | مازوخیسم |ریشه یابی آزار دیگری|مشاوره درمان مازوخیسم|ناهنجاری های جنسی|مشاوره جنسی و زناشویی )
زمان مطالعه تخمینی : ۶ دقیقه

علت بیماری مازوخیسم چیست؟ آیا ویژگی های مازوخیسم یا همان خودآزاری به عنوان یک اختلال چیست؟ ناهنجاری های جنسی شناخته شده به عنوان مازوخیسم نوعی اختلال جنسی غیر اخلاقی (انحراف جنسی) است. در ذهن مردم، ممکن است پرسشهایی از مازوخیسم ایجاد شود یا به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشته باشند. مازوخیسم و ​​سادیسم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند و شرایط روان شناختی قابل بحث در جامعه دارند. این مقاله علائم، علل و درمان مازوخیسم را توصیف می کند. برای مشاوره در تشخیص و درمان اختلال عملکرد جنسی، می توانید با مشاورین مرکز مشاوره مجیب تماس بگیرید.

اختلال مازوخیسم

علت بیماری مازوخیسم

یک شخص با مازوخیسم از عذاب و تحمل رنج لذت می برد. تمرکز اصلی این اختلال سوء استفاده جنسی، تحقیر، ضرب و شتم، شکستن یا رنج در هر شکل دیگری است. مازوخیسم در واقع مخالف تحریف سوسیالیستی (آسیب دیگری) است. به طور طبیعی، کسانی که مازوخیسم  هستند به دنبال افرادی با گرایشات تلافی جویانه یا مجرمانه ( سادیسم) هستند. به طور کلی، مازوخیسم ، تحقیر را دوست دارد و اعتماد به نفس پایینی دارد و به هر طریقی آنها خود را نسبت به سادیسمی ضعیف دیده و هر گونه توهین را از او می پذیرند و همه جوره خود را به شریک خود می دهند و از صدمه دیدن لذت می برند.

مازوخیسم یک بیماری روحی است که در آن فرد علاقه خاصی به تضعیف شدن از طریق جنس مخالف دارد. این بیماری در هر دو جنس وجود دارد، اما در مردان بیشتر از زنان دیده می شود. مازوخیسم یک بیماری است که در شرایط خاصی رخ می دهد. افرادی که از این نوع انحراف رنج می برند، به شدت مورد آزار و اذیت و یا حتی توسط خود و یا از سوی دیگر افراد قرار می گیرند. روانشناسی بالقوه این بیماران نمیتواند به جز در درد دیده شود.


بیشتر مطالعه کنید

مازوخیسم چیست؟

تست سادیسم برای تشخیص سادیسمی بودن

درمان مازوخیسم و معرفی راه های شناخت آن


علت بیماری مازوخیسم چیست؟

اگر ما احساساتی را که منجر به صدمه به فرد می شوند، کنار بگذاریم، در نهایت به مجموعه های پنهانی می رسیم؛ در واقع، آسیب به خود به طور کلی نتیجه عدم توانایی در رفع مشکلات روحی روانی با روش های سالم و طبیعی است. به عنوان مثال، فرد ممکن است در بیان، درک و متعادل کردن احساسات خود مشکل داشته باشد؛ سپس، درد فیزیکی حواس او را از درد احساسی منحرف می کند یا به کنترل احساساتش کمک می کند. فرد دیگری ممکن است احساس کند که او دائما بی حس می شود یا دور از خود و جهان اطراف است، بنابراین او احساسات خود را از خود به وجود می آورد.

مازوخیسم  می تواند در هر سن از نوجوانی تا پیری باشد. اما عواملی مانند سن، سابقه خانوادگی، نوع زندگی، مشکلات بیماری روحی و سوء مصرف الکل می توانند خطر این اختلال را افزایش دهند. متأسفانه اکثر افرادی که خود آلوده هستند، نوجوان هستند.


جهت دریافت مشاوره تخصصی روانشناسی در این زمینه از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر و از سراسر ایران با شماره ی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی در روز های تعطیل تماس حاصل فرمایید تا روانشناسان متخصص ما در خدمت شما باشند.


تفاوت مازوخیسم با خود آزاری

علت بیماری مازوخیسم به طور کلی نوعی صدمه به خود است اما با خودآزاری متفاوت است. با توجه به مفهوم خود آزاری و مازوخیسم ، می توان ذکر کرد که خود آزاری می تواند علل به مختلف  باشد و به تنهایی بیماری نیست، بلکه به علت اختلالات دیگر می تواند باشد. افراد مبتلا به بیماری های روانی، مانند اسکیزوفرنی، عقب ماندگی ذهنی و افراد مبتلا به اوتیسم، خودکشی را به شیوه ای متفاوت انجام می دهند.

اختلال روانپزشکی و خودآزاری خود نشانه هایی از بیماری روانی است. کودکان خانواده هایی که به نوعی به خود آسیب می ساندند بیشتر احتمال دارد تحت تأثیر قرار گیرند. البته هنگامی که هر یک از والدین این این اعمال را انجام می دهند، کودکان تقلید می کنند، بنابراین افرادی که تجربه خانوادگی دارند بیشتر این کار را انجام  می دهند.

 

درمان مازوخیسم

درمان مازوخیسم بسیار دشوارتر از آسیب به خود است، زیرا مازوخیسم پایدار است، اما خودزنی به موقع درمان می شود. البته، همه اختلالات روحی را می توان با هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی مورد درمان قرار داد. همچنین تمام اختلالات و انحرافات جنسی مانند ضعف جنسی، انزال زودرس، تأخیر انزال و عدم انزال، میل جنسی و خنثی شدن جنسی، عدم ارگاسم، پشیمانی و همچنین ضایعات انحرافی مانند همجنس بازی و.. نیز می توانند درمان شوند.
همچنین روش هایی مانند مدیریت و ارزیابی الگوهای تحریک آمیز و خودکارآمدی، و همچنین درمان هایی مانند توانبخشی و آموزش مهارت های اجتماعی استفاده می شود.

 

مازوخیسم  از چه چیزی لذت می برد؟

علت بیماری مازوخیسم

تمرکز اصلی این جنون غیرطبیعی، تحقیر، ضرب و شتم، ننگ یا رنج به هر شیوه است. اعمال آزار و اذیت، که ممکن است توسط یک شریک جنسی درخواست شود، عبارتند از قفل کردن، بستن چشم ها، لگد زدن، اذیت، ضرب و شتم، شوک الکتریکی و تحقیر.
فروید معتقد است که آزار و اذیت ناشی از تغییر تخریب تخیلی است. چنین افرادی ممکن است در دوران کودکی تجربه ای داشته باشند که متقاعد شده اند که درد برای لذت جنسی است. مازوخیسم احساس جدایی می کنند، فکر می کنند پشتیبانی ندارند و هیچ کس آنها را درک نمی کند.

درمان مازوخیسم بسیار دشوارتر از آسیب به خود است، زیرا مازوخیسم پایدار است، اما خودزنی به موقع درمان می شود. البته، همه اختلالات روحی را می توان با هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی و مشاوره روانشناسی و روان درمانی مورد درمان قرار داد.

مشاوره مجیب برای علت بیماری مازوخیسم

هنگامی که شخصی از مازوخیسم رنج می برد، نمی تواند به راحتی به نیازهای خود برسد. در روابط سالم، مردم به طور مداوم رشد می کنند و شکوفا می شوند. اما در رابطه با سادیسم، رشد و پیشرفت  قطعا غیر میسر خواهد بود. گاهی اوقات وقتی کسی به مدت طولانی در وضعیت سخت سادیسمی قرار می گیرد، برایش باور رهایی از بند و سختی سخت است. اما این شمایید که می توانید مازوخیسمی را از این بحران نجات دهید. کافی است که با مشاوران با تجربه مرکز مشاوره مجیب تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

شاید خیلی از افراد به خاطر ترس از نرسیدن به نتیجه مطلوب به مشاوره مراجعه نمی­ کنند. درصورتی که اگر افراد در مراحل اولیه به مشاوره مراجعه کنند، مشاور می­ تواند راه حل هایی ارائه نماید و اوضاع را به سرعت بهبود بخشد. از این رو قبل از اینکه دیر شود می توانید با کمک مشاوران مرکز مشاوره مجیب به زندگی عادی برگردید. ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم دوباره زندگی کنید و از زندگی سالم بدون سادیسم لذت ببرید. برای تماس با کارشناسان متخصص مرکز مشاوره مجیب از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از سراسر ایران تماس بگیرید.


جهت دریافت مشاوره تخصصی روانشناسی در این زمینه از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر و از سراسر ایران با شماره ی ۹۰۹۹۰۷۱۷۸۲ از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی در روز های تعطیل تماس حاصل فرمایید تا روانشناسان متخصص ما در خدمت شما باشند.


 

برای مشاوره در این زمینه ، می توانید از طریق تلفن ثابت سراسر کشور ، از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره ده رقمی ۹۰۹۹۰۷۰۲۹۴ تماس بگیرید.

5
برچسب ها :

5 دیدگاه

 • ایسا
  2 سال پیش

  سلام من یه دختر۱۸ ساله ام و ازوقتی که یادم میاد این مشکل که از ازار دیدن خوشم بیاد و داشتم و اوایل نمیدونستم چیه و اگه مادرم میفهمید دعوام میکرد بعدا که بزرگتر شدم بهم گفت که گناهه و اگه این کارو انجام بدی باید غسل کنی و اینجور چیزا…اخیرا خیلی بیشتر شده مشکلم…موقعیتشو ندارم که بخوام پیش مشاور برم یا حتی به صورت مجازی با یه مشاور صحبت کنم لطفا کمکم کنید چیکار کنم😭😭

  • مرکز مشاوره مجیب
   2 سال پیش

   سلام روز شما بخیر

   با تشکر از اینکه مرکز مشاوره روانشناسی مجیب را انتخاب کرده اید

   از طریق ایمیل شما تا لحظاتی دیگر در ارتباط خواهیم بود تا مشکل شما را بصورت فردی حل کنیم

   در خدمت شما هستیم

 • عرفان
  2 سال پیش

  با سلام
  میخواستم بدونم که مازوخیسم فقط یه بیماری جنسیه؟ یا شامل چیزها دیگه هم میشه
  و ممکنه ریشه در یک ضربه روحی داشته باشه؟
  و فردی که دچار یه ضربه روحی شده به این بیماری مبتلا میشه؟

  • مرکز مشاوره مجیب
   2 سال پیش

   سلام و وقت بخیر

   باتشکر از اینکه سوال خود را برای ما ارسال نموده اید

   لطفا جهت ارتباط با مشاوران مرکز مشاوره مجیب با شماره مرکز تماس بگیرید

 • ایسا
  2 سال پیش

  سلام خسته نباشید.من یه دختر۱۸ ساله ام که از وقتی یادمه درگیر این مشکل بودم….جدیدا خیلی بیشتر شده و بخاطر دسترسیم به اینترنت خیلی تو سایتا گشتم و خیلی بدتر شدم…تا اینکه با روش های ترک خودارضایی تونستم یکم کنترل کنم خودمو..‌‌.ولی تقریباماهی یکبار خوابشو میبینمو تمام اراده ام و همه ی تلاشام به باد میره و دوباره میرم سمتش…قبل خواب به هیچی هم فکر نمیکنم ولی نمیدونم چرا خوابشو میبینم…توروخدا کمکم کنین خانوادم نمیدونن و بخاطر همین نمیتونم حتی انلاین مشاور بگیرم